Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka

 W Aktualności, Galeria, Wydarzenia, Z życia szkoły

Dnia 3 listopada 2022 roku odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”.

Bohaterami były dzieci z Punktu Przedszkolnego – Grupa „Słoneczka”. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt zaproszonych gości. Występując przed tak wielką publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. „Słoneczka” pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zatańczyły do piosenki „Dwóm tańczyć się zachciało”.

Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.

Następnie pani dyrektor, Teresa Rozbicka, dokonała uroczystego pasowania, poprzez symboliczne położenie kredki  na ramieniu każdego dziecka. Dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola zostały pasowane na przedszkolaka, natomiast  te dzieci, które kolejny rok chodzą do przedszkola pasowane były na przedszkolaka – starszaka.

Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Po zakończeniu części oficjalnej pozowały z rodzicami i nauczycielami do pamiątkowego zdjęcia, po czym udały się do sali na słodki poczęstunek.

Monika Kurowska

Pozostałe Aktualności