Bieg Niepodległości 2022 w Krynicy

W Aktualności, Galeria, Wydarzenia

11 listopada, w kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbył się na terenie Gminy Suchożebry – Bieg Niepodległości.

Najstarsi zawodnicy pokonali dystans na trasie Suchożebry – Krynica. Młodsze dzieci oraz młodzież do 15 roku życia pokonali trasy 500m oraz 1000 m w dwóch kategoriach wiekowych – do 10r.ż i 11 – 15 lat – oraz z podziałem na chłopców i dziewczęta.

W biegu wzięli udział również uczniowie naszej szkoły.

Najmłodszą grupę chłopców reprezentowali : Alan Wiesak, Dawid Wróbel, Wojtek Wróbel, Norbert Oszczepaliński oraz Mateusz Nasiłowski. W grupie dziewcząt znalazła się Ola Chmielewska, Nikola Pszczel, Andżelika Sobieska oraz Julia Bierdzińska. Obie gupy pokonały dystans 500m.

Starsi chłopcy pokonali dystans 1000m. Swoich sił spróbowali Mikołaj Nasiłowski, Alan Krasnodębski, Hubert Oszczepaliński, Kacper Więsak, oraz Paweł Sobieski.

Spośród reprezentantów naszej szkoły na podium stanął Alan Wiesak, który zajął 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy także Dawidowi Wróblowi, który jako piąty pojawił się na mecie oraz Nikoli Pszczel, która dotarła do mety zajmując miejsce 4.

Specjalne wyróżnienie od Wójta Gminy Suchożebry oraz medal otrzymał Paweł Piątkowski, zawodnik spoza listy zarejestrowanych uczestników, który czterokrotnie podejmował próbę pokonania dystansu wraz z pozostałymi uczestnikami biegu🤗🤩🏅