XX GMINNY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ W KRYNICY

 W Aktualności, Galeria, Wydarzenia, Z życia szkoły

29 maja 2024r. odbyła się XX jubileuszowa edycja Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krynicy. Ze względu na swój okolicznościowy charakter impreza odbyła się w formie „Biesiady”.

Przybyłych gości i uczestników powitała Dyrektor Zespołu Oświatowego w Krynicy – Teresa Rozbicka. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Przewodniczący Rady Gminy – Dariusz Krasnodębski; Radni: Mateusz Dobrowolski, Daniel Rytel, Przewodnicząca Rady Rodziców – Magdalena Więsak; Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Suchożebrach – Aneta Wyżywniak; Dyrektor Zespołu Oświatowego w Krześlinie – Monika Głuchowska; Wicedyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Suchożebrach – Paula Nasiłowska.

Festiwal ma charakter przeglądu, a jego celem jest rozwój talentów, promocja gminy i integracja środowiska lokalnego. Podczas imprezy prezentowały się talenty wokalne ze szkół z terenu Gminy Suchożebry. Każde z dzieci zostało nagrodzone, a szkoły otrzymały pamiątkowe statuetki. Uczestnikom gratulujemy talentu oraz odwagi.

Fundatorami nagród byli: Wójt Gminy Suchożebry, Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim o/ w Suchożebrach, Bank Spółdzielczy w Siedlcach, Radny Rady Gminy w Suchożebrach Daniel Rytel oraz Hurtownia Zabawek P.H. Benotti Bernard Kluczek w Siedlcach.

Festiwal przebiegał w radosnej i rozśpiewanej atmosferze. Uczestnicy i zaproszeni goście bawili się przy zastawionych stołach częstując się pysznymi ciastami i rozkoszując dźwiękami biesiadnej piosenki.

Iwona Tomaszewska – Papakul

Pozostałe Aktualności