XVI Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej

 W Aktualności, Galeria, Wydarzenia, Z życia szkoły

29 maja 2018r. w naszej szkole odbył się XVI Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej. Jest to ważne dla nas wydarzenie muzyczne, organizowane w formie przeglądu, na którym prezentują się uczniowie ze szkół należących do Gminy Suchożebry. Nie typujemy wygranych ani przegranych, zatem szczególną formą wyróżnienia dla uczniów jest już sama możliwość wystąpienia.

Uczniowie podzieleni na trzy kategorie wiekowe, tj.  przedszkole, klasy 1-3 oraz klasy 4-7, zaśpiewali piosenki z repertuaru współczesnego. Wśród naszych przedszkolaków znalazły się Daria Fedorowicz, Wiktoria Szymańska i Nikola Rozbicka (3-4 latki) oraz Magda Chęcel, Martynka Stańska i Maja Makaruk (oddział przedszkolny). W kategorii klas 1- 3 zaprezentowały się dwie grupy – Daria Oszczepalińska, Magda Krzewniak i Alan Krasnodębski z klasy 2 w piosence „Gruszka” oraz dziewczynki z klasy 3 – Nikola WIęsak, Oliwia Protasiuk, Monika Stańska, Alicja Stażewska i Maja Michalak w piosence „Rzeka marzeń”.

W  kategorii klas starszych zaprezentowały się dwie grupy oraz solistka. Wiktoria Wróbel oraz towarzyszący jej chórek zaprezentowała piosenkę pt. „Klucz wiolinowy”. Martyna Sowińska, uczennica klasy 6 zaśpiewała piosenkę z repertuaru Sylwii Grzeszczak – „Tamta dziewczyna”, a uczennice klasy 7 – Beata Stańska i Aleksandra Krakowska – zaprezentowały piosenkę „Na pamięć”.

Po rozdaniu dyplomów i upominków, ufundowanych przez pana Jacka Świrskiego, Wójta Gminy Suchożebry, uczestnicy festiwalu udali się na poczęstunek.

 

Pozostałe Aktualności