Wyjazd do CKiS oraz MBP w Siedlcach

 W Aktualności, Z życia szkoły

10 października uczniowie klas 3 – 8 wraz z wychowawcami w ramach akcji propagującej czytelnictwo wybrali się na wycieczkę do Siedlec.

Pierwszym punktem podróży było siedlecki Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego, gdzie uczniowie obejrzeli sztukę pt. „Mały Książę” w niezwykłej, humorystycznej odsłonie, w wykonaniu aktorów Teatru S.

Następnie uczniowie przeszli do budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej na lekcje biblioteczne w czytelni głównej oraz czytelni regionalnej. Mieli tam możliwość poznać zasady funkcjonowania biblioteki; zapoznali się ze zbiorami specjalnymi biblioteki, wyszukiwali informacje z odległej przeszłości, dotyczące Krynicy i najbliższej okolicy; poznali ofertę muzyczną, filmową oraz audiobookową biblioteki; zwiedzili dział dla dzieci i młodzieży; oglądali zbiory przechowywane w archiwum biblioteki.

Ważnym punktem programu było też oglądanie ławeczki z podobizną Stefana Żeromskiego, mieszczącej się na placu biblioteki oraz miejsc pamięci ofiar II wojny światowej przy ul. Piłsudskiego.

Sylwia Krasnodębska

Pozostałe Aktualności