Wycieczka do Zamościa, Lublina i Kazimierza Dolnego

 W Aktualności, Galeria, Wydarzenia, Z życia szkoły

W dniach 11.06 – 13.06.2024 r. uczniowie klas I – VIII uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Zamościa, Lublina i Kazimierza Dolnego.

Pierwszym punktem programu był Zamość, miasto  zwane Perłą Renesansu. Zwiedzanie uczniowie rozpoczęli od obejrzenia bastionu, a następnie udali się przez Bramę Lwowską na Rynek Wielki i pod Ratusz. Wśród urokliwych kamieniczek wysłuchali ciekawych opowieści pani Przewodnik.

Drugiego dnia wycieczki uczniowie odwiedzili Lublin, miasto o bogatej historii i kulturze. Z samego rana udali się do Domu Koziołka Lubelskiego, gdzie wysłuchali historii o  powstaniu herbu miasta, mieli okazję wykonać pieczęć miejscowości, a także popróbować swoich sił w dojeniu kozy. Następnie młodzież i dzieci udali się do Zamku Lubelskiego na lekcję muzealną. Kolejnym punktem zwiedzania wraz z przewodnikiem było Stare Miasto, Brama Krakowska i Archikatedra. Na zakończenia dnia uczniowie odwiedzili Muzeum na Majdanku, które zrobiło na nich  ogromne wrażenie, skłoniło wszystkich do refleksji nad  tragiczną historią tego miejsca.

Tego dnia nie zabrakło czasu  na warsztaty profilaktyczne ,, Stop hejtowi”. Po krótkiej pogadance i dyskusji o hejcie uczniowie podzieleni na grupy, wykonali plakaty na temat  mowy nienawiści w internecie.

Ostatnim punktem wycieczki był Kazimierz Dolny, jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Zwiedzanie uczniowie rozpoczęli od spaceru po wąwozie Korzeniowy Dół. Następnie wspięli się, aby obejrzeć ruiny zamku. Kolejnym punktem wspinaczki była Góra Trzech Krzyży, z której roztaczał się piękny widok na miasteczko i królową polskich rzek – Wisłę. Na zakończenie,  podczas rejsu statkiem mogli podziwiać miasto z innej perspektywy.

Trzy dni spędzone w Zamościu, Lublinie i Kazimierzu Dolnym były niezwykle interesujące i pełne wrażeń. Każde z tych miast ma swoją unikalną atmosferę i bogatą historię. Wycieczka była okazją do integracji oraz poszerzenia wiedzy o polskiej kulturze i historii.

Pozostałe Aktualności