Wycieczka do Warszawy.

 W Aktualności, Galeria, Wydarzenia, Z życia szkoły

Dnia 17 października 2017r. klasy 0 – 4, pod opieką pań Elżbiety Pulkowskiej, Leonidy Czapskiej, Sylwii Krasnodębskiej oraz pana Przemysława Dziewulskiego, we współpracy z biurem podróży Happy Travel, pojechały na wycieczkę do Warszawy.

Był to już nasz kolejny wyjazd do stolicy. Tym razem odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, gdzie w kinie Planetarium obejrzeliśmy projekcję animowanego filmu pt. „Ziemia, Słońce i Księżyc”, dotyczącego ruchu ciał niebieskich we wszechświecie oraz obejrzeliśmy niezwykle interesującą wystawę, połączoną z możliwością wykonania doświadczeń, tłumaczących występowanie wielu zjawisk przyrodniczych oraz właściwości fizycznych na Ziemi.

Po regeneracji sił i pożywnym posiłku udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, a tam, w pierwszej kolejności skierowaliśmy swe kroki do Muzeum Ewolucji, aby podziwiać m. in. prawdziwe szkielety oraz wierne repliki szkieletów dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Pani paleontolog opowiedziała nam o życiu dinozaurów i sposobach poszukiwania o nich informacji.

Następnym, i zarazem ostatnim punktem naszej wycieczki był wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, stąd oglądaliśmy panoramę Warszawy.

            Sylwia Krasnodębska

Pozostałe Aktualności