Kolędowanie w Zespole Oświatowym w Krynicy

 W Aktualności, Galeria, Wydarzenia, Z życia szkoły

Coroczne spotkania opłatkowe w naszej placówce stały się już tradycją. Każdego roku w innej odsłonie, ale zawsze uroczyście i nastrojowo przebiega nasza „szkolna wigilia”.

Niewątpliwie nieodzownym elementem spotkania zawsze jest odczytanie fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa w Betlejem, a także przełamanie się opłatkiem i życzenia.

W tym roku postanowiliśmy zorganizować wspólne kolędowanie. Wybrani uczniowie recytowali krótkie, nastrojowe wiersze o Bożym Narodzeniu i o wartościach, jakie ono ze sobą niesie, a pomiędzy ich występami wspólnie wszyscy zgromadzeni śpiewali najsłynniejsze polskie kolędy.

Na zakończenie uczniowie z klas IV – VIII wykonali słynny utwór zespołu Wham, „Last Christmas”, który przygotowali wraz z nauczycielem języka angielskiego.

Jak wymaga tradycja, nasze spotkanie opłatkowe nie mogło obyć się bez potraw wigilijnych, za co serdecznie dziękujemy rodzicom. Nie liczyliśmy, ale z pewnością było ich blisko dwunastu w różnych wydaniach!

Nasze coroczne spotkania wiele znaczą dla społeczności szkoły i służą nie tylko podtrzymywaniu więzi i integracji, ale też budowaniu i kontynuowaniu polskich oraz religijnych tradycji.

Pozostałe Aktualności