Im dalej w las, tym więcej LICZB. Projekt dofinansowany przez fundację mBanku.

 W Aktualności, Galeria, Z życia szkoły

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła po raz kolejny otrzymała dofinansowanie na realizację projektu matematycznego  – „Im dalej w las, tym więcej LICZB.”

Program mPotęga to program ogólnopolski, skierowany do szkół, uczelni, stowarzyszeń, fundacji i bibliotek, których celem jest promowanie nauki matematyki w ciekawy i nieszablonowy sposób.

U podstaw mPotęgi leży potrzeba kształcenia umiejętności matematycznych u młodego pokolenia poprzez inspirowanie nauczycieli, rodziców oraz pasjonatów matematyki do poszukiwania kreatywnych sposobów poznawania przez dzieci i młodzież świata liczb. (źródło: Biuro Programu mPotęga).

Co roku fundacja mBanku przeznacza ok. 1 mln. zł na wsparcie nowoczesnej i praktycznej  edukacji matematycznej.

W tegorocznej IX edycji programu nasza szkoła otrzymała grant w wysokości 5000 zł na realizację kreatywnych zajęć z matematyki: ,, Im dalej w las, tym więcej LICZB”. Projekt, jako jeden z najwyżej ocenionych przez Kapitułę, brał udział w konkursie o Nagrodę Publiczności.

W projekcie wezmą udział uczniowie klasy VII  i VIII,  a także ich rodzice. Działania: gra terenowa, konkurs na zdjęcie drzew krynickich czy też wydanie albumu.

Zapowiada się interesująco.

Informacje oraz fotorelacje z realizacji projektu będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły.

Pozostałe Aktualności