,,Cztery pory roku matematyki. Jesień”

 W Aktualności, Galeria, Wydarzenia, Z życia szkoły

10 grudnia 2021 r. zakończyliśmy działania związane z realizacją projektu ,, Cztery pory roku matematyki. Jesień” finansowanego przez Mbank.

Celem projektu było pokazanie uczniom praktycznego zastosowania matematyki w życiu codziennym, nauczanie poprzez działanie i doświadczanie

 Na początku miesiąca odbyły się warsztaty kulinarne. Na tym etapie do udziału w projekcie zostali  włączeni rodzice. Przeprowadziliśmy  Konkurs na Najpyszniejszą potrawę z jabłek.

Grudzień to okres przedświąteczny , to doskonały czas na spotkanie integracyjne: uczniów, rodziców, nauczycieli. Uczniowie podzieleni na grupy wraz z rodzicami zaprezentowali samodzielnie przygotowane dania z jabłek. Ocenie podlegały  oczywiście walory smakowe, ale i pomysłowość, kreatywność, poprawność obliczenia masy produktów, zaangażowanie całej grupy. W tym dniu odwiedził nas również Wójt Gminy Suchożebry, który spróbował naszych wypieków.

 Na spotkaniu podsumowującym wręczone zostały podziękowania w formie dyplomów dla wszystkich uczestników projektu, nagrody dla zwycięzców w konkursach, podziękowania dla właściciela sadu .

Beata Piotrowska

Pozostałe Aktualności