Choinka szkolna

 W Aktualności, Galeria, Wydarzenia, Z życia szkoły

Pogoda za oknem informowała nas już, że zbliża się wiosna, a my nadal czekaliśmy na przybycie Św. Mikołaja do naszej szkoły.

       19 lutego o godzinie 12 rozpoczęliśmy bal choinkowy, poprzedzony tradycyjnie występami uczniów. Program artystyczny, przygotowany w zimowo – świątecznym klimacie rozpoczęła klasa VII, śpiewając niemiecką piosenkę „Dzwoń dzwoneczku”, przygotowaną pod kierunkiem pani Julity Byczyńskiej – Kozioł. Wychowawczyni klasy I, pani Elżbieta Pulkowska, odkryła w swoich podopiecznych talenty teatralne, które mogliśmy podziwiać w przedstawieniu „O smutnym osiołku”. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały piosenkę „Zima zła”, połączoną z ruchową inscenizacją, a przygotowała je pani Agnieszka Dobrowolska. Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali również uczniowie klas IV i V, w przedstawieniu „Pani Twardowska” oraz uczniowie klasy VII odgrywając krótkie, humorystycznie zabarwione scenki z repertuaru kabaretu Potem o tytułach: „Staś i Nel”, „Czarnoksiężnik ZUZU” oraz „Kopernik. Za przygotowanie młodych aktorów odpowiadała pani Iwona Tomaszewska – Papakul. W programie znalazły się jeszcze występy uczniów z klasy III, którzy pod kierunkiem pani Sylwii Krasnodębskiej wykonali piosenkę „Święta to czas niespodzianek” oraz podopiecznych z Punktu Przedszkolnego, którzy, przygotowani przez panią Ewę Stańską, zaśpiewali piosenkę pt. „Zima”.

          Przy wesołej, rytmicznej muzyce, przekąszając smaczne kanapki oraz ciasto, bawiliśmy się aż do momentu zjawienia się naszego gościa – Św. Mikołaja. Przywitaliśmy go specjalną piosenką i zaprosiliśmy na wcześniej przygotowany fotel, tuż przy pięknym kominku i choince, a w zamian za serdeczne przyjęcie Mikołaj podarował wszystkim uczestnikom słodkie upominki. Nie obyło się też bez sesji fotograficznej, choć nie każdy miał odwagę usiąść na kolanach MikołajaJ

Kiedy opuścił nas Św. Mikołaj zakończyliśmy również nasz bal, ale wspomnienia pozostaną na długo…

Sylwia Krasnodębska

Pozostałe Aktualności