I Dzień wiosny klasy IV-VII.

 W Aktualności

 

W dniu 21 marca 2018r. odbyła się wiosenna wycieczka klas 4-7 do Siedlec.

Pierwszym punktem programu było odwiedzenie Miejsca Pamięci Narodowej  – Pomnika Żołnierzy Wyklętych na Skwerze Wileńskim. Uczniowie zapalili znicz i bardzo dokładnie przyglądali się nazwiskom oficerów, podoficerów i szeregowych żołnierzy wyrytym złotym kolorem na dole pomnika. Duże wrażenie zrobił też wizerunek orła trzymającego w szponach miecz.

Następnie pojechaliśmy do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Na miejscu przywitała nas aspirant Edyta Barycka, która oprowadziła nas po ciekawych miejscach w budynku policji. Byliśmy na strzelnicy, gdzie policjanci doskonalą strzelanie do tarczy. Oglądaliśmy też pokój przesłuchań z małym aresztem. Technik policyjny zaznajomił nas ze swoją pracą. Uczniom zostały pobrane odciski palców i za pomocą specjalnego pędzla i proszku wydobywaliśmy z kartki linie papilarne. Na koniec wizyty policjant pokazał nam jak działa radiowóz. Otrzymaliśmy też odblaski, które są obowiązkowe dla każdego pieszego.

 

Czekała nas jeszcze jedna atrakcja – oglądanie filmu w kinie Helios. Zaopatrzeni w kubełki z popcornem i colę (byliśmy już dość głodni) ruszyliśmy do krainy łez, miłości, przyjaźni i wyzwań jakie czekają na ludzi w każdym wieku. Historia chłopca, który miał zdeformowaną twarz urzekła nas bardzo. Podczas projekcji filmu spłynęła niejedna łza.

 

Na koniec zjedliśmy jeszcze małe co nieco w McDonaldzie i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły w Krynicy.

Iwona Tomaszewska – Papakul

Pozostałe Aktualności